Warta Działoszyn : Zawisza 1:1 09/04/2011 r. fot.Szczęsny Krzysztof

statystyki szczegółowe

Aktualności

Juniorzy: Wygrana z Widavią

• autor: majki32, 2011-04-24 09:19

Zawisza aż do świąt musiała czekać na zwycięstwo na wyjeździe, ale jak już wygrała to jak boleśnie przekonała się o tym drużyna Widawii Widawa (junior starszy)......

Wynik to najniższy wymiar kary bo już w 1 ` Kubielski znalazł się sam przed bramkarzem, ale....w 7` Bednarski zakręcił obrońcami i zagrał wzdłuż bramki do..... a Fit na 7 metrze stoi sam. W 10` Łużak daje się wykazać bramkarzowi i wykazał się;-) 15` Kubielski dostaje prezent od obrońców ale w 100% sytuacji podaje do bramkarza. W 30 minucie szybka akcja Zawiszy Łużak do Kubielskiego a ten na wolne pole do Fita a ten zobaczył ziemię z 1,5 metra wysokości-rzut wolny Wilkoszewski minimalnie niecelnie z 25 metrów. Ale atakują miejscowi i po faulu Mielczarka zagrożenie z rzutu wolnego, ale pewnie broni Patryk Smolarz. Nadeszła 40 minuta i dobrze grający Płonka poddaje się prosząc o zmianę na Stefanka. Zmiana ta była w dużej mierze spowodowana winą leniwego w bieganiu Kaczmarka i przez co pomocnicy mieli po 50-60 metrów do biegania, zamiast skrócić pole trzymał bardzo głęboko strefę obronną, a pomocnicy marnowali swe siły. Pierwsza połowa zamiast kilku bramek kończy sie 0-0.

Ale co było bolączką Zawiszy do tej pory /straty bramek tuż po rozpoczęciu gry/ tym razem sami to bezlitośnie wykorzystali. Akcję w 46` zainicjował Mielczarek zagrał klepkę ze Stefankiem i wypatrzył w uliczkę Fita a ten nie dał szans bramkarzowi i radość w Naszym obozie bo Zawisza ostatnio rozpoczynała mecze od gonienia przeciwnika, a tym razem to przeciwnik musiał gonić. Zawisza nie wypuszaczła Widawy z połowy i juz w 2 minucie strzela Cybulski z 18 metrów bramkarz w swój tylko wiadomy sposób wybija piłkę zmierzającą  obok słupka do bramki i pozostaje tylko rzut rożny. Wzmorzona aktywność Mielczarka Stefanka Kubielskiego i Ptaka raz po raz daje nadzieję na następną bramkę. Ale na nia musimy poczekać do 60` Bednarski wymusza wybicie na oślep przejmuje Stefanek zagrywa do Łużaka a ten wypuszcza w bój Kubielskiego, a ten spokojnie obok bezradnego bramkarza i 0-2. Kewin trafia!!!! z cym miał kłopot w pierwszej połowie. W 24` wchodzi Małoszyc za Ptaka i szarpie z Mielczarkiem obronę Widawy. Ale dopiero jak za Łużaka wchodzi Iskra i Małoszyc przechodzi na lewą stronę dane jest mu się wykazać i asystuje przy bramce Bednarskiego w 85`. W 89` za Bednarskiego wchodzi Czyżewski i dane mu wykonać rzut z autu i sędzie kończy zawody. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo stało się faktem. Bardzo dobry mecz zagrał Fit, na wyróżnienie zasługuje gra Mielczarka, a szczególnie jego dynamiczne wejścia z drugiej połowy.   Wilkoszewski i Kaczmarek bez błędów, ale leniwie z bieganiem. Cybulski bardzo przyzwoicie w obronie i jeszcze o mało co nie zdobył bramki. Płonka =myślenie, Ptak i Łużak -bywało lepiej, Kubielski -ach co za skuteczność ...... w celowaniu w bramkarza, Bednarski -walka do końca, Stefanek=sił 50% Płonki -widać zaległości treningowe!!!   Małoszyc technika + panienka. Iskra -radziecki radar dalekiego zasięgu. Czyżewski -perfekcyjny aut, a Smolarzowi-odebrało mowę. A i jeszcze jedno: dokąd biegniesz? Cybulski , Łużaku, Płonko, Iskro -oni wiedzą o co  chodzi!!!

Widavia Widawa : Zawisza Pajęczno   0:3   (0:0)

0-1 Fit  46`asysta Mielczarek

0-2 Kubielski 60` asysta Łużak

0-3 Bednarski 85` asysta Małoszyc