Aktualności

Zawisza zdemolowała Wartę w Derbach Powiatu

• autor: majki32, 2017-04-09 09:25

Przed sobotnim Derbowym pojedynkiem z Wartą Działoszyn,trener..

Jaworski miał nie mały ból głowy aby sklecić drużynę przed tak prestiżowym meczu.Z powodu kontuzji od początku rundy wiosennej nie grają Czarek Pankowski(powoli zaczyna treningi) Robert Brożyna(kontuzja z jesieni) a dodatkowo najlepszy strzelec Zawiszy Paweł Baraniak nie mógł wystąpić w tym meczu z powodu drobnego urazu.Natomiast Michał Wójcicki(pauza za żółte kartki) oraz Szymon Piotrowski(delegacja). Jak to maja mecze derbowe do siebie nikogo specjalnie nie trzeba motywować aby zagrać na odpowiednim poziomie.A za jesienną porażkę nasi zawodnicy chcieli się bardzo zrewanżować.Pierwsze 20 minut to delikatna przewaga Warty,która prowadziła grę głównie na połowie Zawiszy.Jednak to Zawisza odgryzła się bramką na 0:1.Nowy nabytek Zawiszy Daniel Szymczyk uderzył piłkę z około 20 metrów tak precyzyjnie ,że bramkarz Warty mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki.Po stracie bramki gospodarze chcieli jak najszybciej wyrównać ,jednak obrona Zawiszy spisywała się bardzo dobrze.W 45 minucie szybka akcja Zawiszy ,Szymczyk uruchomił długim podaniem Łazowskiego a ten strzałem w d ługi róg podwyższa na 0:2 .Druga połowa i Warta rzuca się do ataków w 56 minucie Dawid Wnuk broni w sytuacji sam na sam !!!!.Chwilę wcześniej piłka po rzucie wolnym obija poprzeczkę Zawiszy.Napór Warty nie słabnie czego efektem jest podyktowany rzut karny w 65 minucie ,jednak zawodnik Warty nie trafią w bramkę!!!!. Zawisza spokojnie przetrwał napór gospodarzy i w 70 minucie po świetnym podaniu Szymczyka w sytuacji sam na sam Dawid Szczepański podwyższa na 0:3. Od tego momentu z Warty uszło powietrze i tym razem Zawisza do końca meczu miał jeszcze dwie 100 % okazję ,najpierw lob Łazowskiego o centymetry mija bramkę gospodarzy.Ostania akcja Zawiszy ,Bartek Piłatowski mija dwóch obrońców ,strzela jednak piłka odbija się od słupka.Sędzia kończy zawody i pełna radość wśród zawodników Zawiszy,którzy przy brakach kadrowych pokazali prawdziwy charakter wojowników.Pełny rewanż za jesienną porażkę udał się idealnie.Gratulację dla chłopaków za walkę ambicję .MOCNOOOO ZAWISZO :)

Warta Działoszyn : Zawisza Pajęczno 0:3 (0:2)

0:1 Szymczyk 34"

0:2 Łazowski 45"(Szymczyk)

0:3 Szczepańśki 70"(Szymczyk)